Karbon Filtre uygulamaları

Karbon Filtre uygulamaları

Karbon Filtre uygulamaları;Karbon filtre sistemleri gaz, sıvı ve katı maddeleri uzman bir biçimde çekmekte ve yüzeyde ince bir film tabakası oluşturmaktadır. Yani bu maddeleri absorbe edebilmektedir. Adsorban olarak tercih edilmesinin sebepleri arasında çekici bir yüzeye sahip olabilmeleri ve fazla miktarda maddeyi tutabilecek yüzey alana sahip olmaları gelmektedir. Bu yüzden karbon filtre sıkça tercih edilir.

Karbon filtre nerelerde kullanılıyor?

Karbon filtreler sanayi atıkları, deterjan atıkları, petrol gibi suyu bozan bileşiklerin olduğu yerlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bununla beraber atıksu ve gri su artımı, temiz su temini, yeraltı suyu arıtımı, endüstriyel suların arıtımı, ön arıtım, yüzey suları arıtımı gibi pek çok alanda kullanılıyor.
Karbon filtre sistemi kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Karbon filtre sistemlerinin kurulumunda suyun geçiş hızı, geri yıkama debisi, suyun karbon ile temas süresi, kullanılacak olan karbonun fiziksel ve kimyasal fonksiyonları gibi durumlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Karbon filtre sistemleri fiyatları

Karbon filtre sistemleri fiyatlarını etkileyen pek çok unsur bulunur. Doğru bilgi için bizimle iletişime geçin.

En nitelikli ve uygun karbon filtre sistemleri için: Net Havalandırma Yapı Fan Sistemleri

Eğer siz de karbon filtre sistemleri yani aktif karbon filtreleme sistemleri hizmeti almak istiyorsanız; Ulus Havalandırmayı tercih edebilirsiniz. 10 seneyi aşkın bir deneyimle, uygun maliyetli ve yüksek teknolojili hizmet sunmaktayız. Firmamız siz kıymetli müşterilerimizin güveninİ ve memnuniyetini ilk planda tutarak sektörde saygın bir konum elde etmiştir. Alanında profesyonel, güler yüzlü ve uzman bir ekipten hizmet almak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı İletişim