Bacasız Havalandırma Sistemleri Nedir ? 

Bacasız Havalandırma Sistemleri Nedir ?

Bacasız Havalandırma Sistemleri Nedir ? ;Bacasız havalandırma yani elektrostatik filtreler son dönemde sağlamış olduğu kolaylıklar ile bir hayli fazla rağbet görmektedir. Bu yüzden de bacasız havalandırma nedir ve elektrostatik filtre nedir gibi soruların cevabı herkes tarafından merak edilmektedir. Bacasız havalandırma sistemleri toz, yağ ve duman gibi partikülleri tutarak çalışan bir çeşit filtreleme sistemidir. Bacasız havalandırma sistemleri baca yangınları gibi pek çok sorunun da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Bacasız havalandırma sistemleri çağımızda pek çok işletme tarafından kullanılıyor. Bu sistemler elektrostatik filtre olarak da bilinmektedir.
Bacasız havalandırma sistemleri (elektrostatik filtreler) nasıl çalışır?

İşletme içinde bulunan kirlenmiş hava, difüzör ve ön filtreden geçer; daha sonrasında elektrostatik yük ile partiküller iyonize edilir. Partiküllerin sıkışması plakalara çekilmeyi yanı sıra getirecektir. Böylelikle elektrostatik filtreler yani bacasız havalandırma sistemleri %99 oranında bir etki yaratmaktadır. Tabii ki doğru cihazın kurulması, doğru işçiliğin yapılması ve doğru ekibin çalışması büyük öneme sahiptir. Her şeyin nitelikli bir biçimde yapılması duman, yağ ve diğer partiküllerin doğru biçimde filtrelenmesini, kanallarda yağlanma olmamasını ve kokunun en aza indirilmesini sağlamaktadır.

Bacasız havalandırma (elektrostatik filtreler) sistemleri nerelerde kullanılıyor?

Bu filtreler özellikle restoranlar, cafeler, yemekhaneler, restoranlar vb. Işletmelerde kullanılıyor. Kısacası yemek kokuları, duman, doğalgaz kokusu gibi partiküllere eşlik eden pek çok işletmede kullanılır. Bunlara ilave olarak; sigara odaları, enjeksiyon makinaları, kaynak makinaları, sanayi presleri, yemek salonları, mutfaklar, fırınlar, ızgaralar, döner ocakları, laboratuvarlar, sanayi makinaları, dijital baskı merkezleri, kebap ocakları da örnilave olarak verilebilir. İnsan sağlığı için temiz hava solunumu ve çalışanların rahat etmesi büyük önem arzetmektedir.

Hızlı İletişim