Her türlü baca uygulamaları

Her türlü baca uygulamaları

Her türlü baca uygulamaları;Çift Cidarlı ; Bazı kapalı hazneler cift cidarlıdır. Yani pik döküm hazne etrafına saçtan ikinci bir mantolama yapılarak döküm ve saç arasında hava geçişi bırakmak ve burda pike ve saça değen havanın ısınmasıyla oluşan sıcaklığı da borular vasıtası ile odanın içine almak mümkündür. Ancak bu sistemin iki en temel dezavantajı vardır.

1-) İkinci cidarı oluşturan saç ve onun etrafına kaplen temeln gaz beton mantolama arasında da doğal olarak bir hava boşluğu kalır ve burda ısınan havanın tahliyesi yapılmaz ise içerde sıkışan hava mevcut ısı odasının duvarını çatlatır.

2-) Saç, pike göre ısıdan çok daha çabuk etkilenir ve genleşmesi de pike nazaran daha çabuk ve daha çoktur, yani şöminenin ilk yanışında ısınan saç genleşir ve bu genleşme sonucu bir ses çıkartır, daha sonra şömine sönüp saç soğuduğunda eski halini almaya başlar ve yine aynı çıtırdama sesi duyulur. Bu olayın devamlı tekrarlandığını düşünürsek her şömine yanış ve sönüşlerde hem rahatsızlık verici olduğu bir sese maruz kalınır ve de saç çok daha çabuk deforme olarak işlevselliğini yitirir.

Tek Cidarlı Baca sistemi ;

Yapı içindeki baca gazı sıcaklığı düşük yakma sistemleridir.Tuğla baca kılıf olarak kullanılır. AISI 316 L kalitede paslanmaz çelikten, argon kaynaklı olarak imal edilmektedir. Düşey yük alt en temel taşıyıcı üstünde taşınır ve modüller birleştirme kelepçeleri ile birleştirilirler ve montajı oldukça kolaydır.

Ayrıca ısıl genleşmeleri karşılayacak ayarlen temelbilir parçalar, düşey yükü karşılayacak ara taşıyıcılar ve bacaların rijitliğini sağlamayı başaran duvar tip tutucu kelepçeler belirli mesafelerde kullanılıyor.

Tek cidar baca sistemlerinde ısıl geçirgenlikler yüksek olduğundan ısı kayıpları söz konusudur ve bu çekişine negatif yönde etki etmektedir.Yüksek kalitede devamlı kaynak teknolojisiyle üretilen bacalar negatif basınçlı sistemlerde muflu geçme ve pratik baca kelepçesi ile kolay ve güvenilir montaj olanağı sağlar.

Pozitif basınçlı sistemlerde muf içinde kullanılacak olan özel conta ile sızdırmazlık sağlanmıştır.
Kaskad Baca Sistemi ; Bir büyük kazan yerine birden çok küçük kapasiteli cihazların, otomasyon sistemi ile birbirine bağlandığı sistemlerdir.

Call Now ButtonHızlı İletişim