Güzel Bir Havalandırma Sistemi

Güzel Bir Havalandırma Sistemi

Havalandırma sistemleri bir ortamda bulunun istenmeyen kötü kirli havayı temiz daha sağlıklı ferah bir hava ile değiştiren ya yahut kirli havayı arındırarak geri verin sistemlerdir. Günümüz koşullarında kullanım alanı oldukça fazlardır. İnsan kalabalığı olan her yerde , dışarıya gaz veren fabrikalarda, atıklarda, restoranlarda , kafeteryalarda yani insan sağlığı ve çevreyi tehdit eden her çeşit koku kir tozun karşısında havalandırma sistemlerini görüyoruz.

Pek fark edilmese de insan sağlığı için bir hayli önemlidir. Fabrika da çalışan bir işçinin ya da sanayi bakımından gelişmiş toplumların bu gazlardan etkilenip ölüme kadar giden solunum yolu hastalıklarına yakalanmalarını engeller. Günümüz problemlerinden hava kirliliğine çok büyük bir engeldir. Bu nedenle doğru havalandırma sistemi son derece önemlidir. Aynı zamanda bunların periyodik şekilde kontrolünün yapılması onarılması bakımının birer birer kontrollü şekilde yapılması gerekiyor.

Havalandırma sistemlerinde , baca tipi sulu filtre , statik filtre sistemleri , karbon filtre , flexible grubu ,toz toplama ünitesi , sulu filtre, fan grubu , baca sistemleri , akrobat kol , havalandırma sistemleri gibi ürün ve çeşit vardır. Bu kadar fazla olmasının nedeni ise her sektörde her alanda aynı sistemin işlememesi söz gelimi Toz Toplama Ünitesi , sanayilerde ya da kimyasal sektörle de açığa çıkan zararlı tozların çalışanların sağlığına zarar vermesini önlemek amacı ile kirli havanın ve tozların toplanarak arındırılması ve ortama temiz hava sağlanmasını sağlar ama toz toplama ünitesini bir restorandaki kokuyu önlemek için kullanamayız bu ve bu gibi çeşitlerden dolayı pek çok ürün vardır.

Havalandırma Sistemleri

Baca Tipli Sulu filtre , hava kirlili­ği, insan yaşamı üstünde ciddi olumsuz etkilere sahiptir. Aynı şekilde toz toplama sistemi bir sulu baca filtresi ile aynı görevi üstlenemez. Havalandırma sistemi bir fabrikanın olmazsa olmazlarındandır. Her fabrikada havayı atmosfere salmadan önce arındırmak zorunludur. Bunun için de genelde baca tipli sulu filtre kullanılır.

Bunun sebebi TSE standartlarına uygun, sıvı tüketimi minimum ama buna rağmen %90 oranında arındırma etkisi olmasıdır. Havalandırma ve toz toplama elemanının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan havalandırma sistemleri belli bir mühendislik esaslarına gire her işletme özelinden farklı olarak dizayn edilmektedir.

Cevap bırakın